Ingrediënten
- 1 recept voor pastadeeg
- 600 gram pompoen (wij gebruikten een Hokkaido pompoen uit de moestuin)
- 6 amaretti koekjes
- 1 ui
- 1 citroen (rasp)
- 1 theelepel gemalen gember
- olijfolie
- roomboter
- peper en zout naar smaak
- geraspte parmezaanse kaas (of grana padano)
- optioneel: pompoenpitten

Kookgerei
- snijplank & koksmes
- oven
- ovenplaat bekleed met bakpapier
- staafmixer
- pasta machine
- ravioli snijder
- grote pan
- schuimspaan
- kleine sauspan
Voorbereiding — 1 uur
Begin met het maken van pastadeeg volgens dit recept. Verwarm de oven voor op 180 graden Celsius.
Was de pompoen, het is niet nodig om deze te schillen maar verwijder wel de harde steel en zaadlijsten. Snijd in grove stukken en verdeel over de ovenplaat. Pel de ui, snijd deze grof en leg tussen de pompoenstukken. Besprenkel met olijfolie, peper en zout. Rooster ongeveer 30 minuten in de oven, afhankelijk van de grootte van de stukken. Pureer de pompoen en ui tot een gladde puree en zet opzij.
Verwarm roomboter in een kleine pan op laag vuur, laat dit rustig bruin worden. Hier krijgt de boter een nootachtige smaak van die perfect past bij deze ravioli.

Ravioli met pompoen en amaretti afmaken — 45 minuten
Snijd de amaretti koekjes fijn en roer deze samen met het gemberpoeder, rasp van de citroen en een beetje geraspte parmezaanse kaas door de pompoenpuree. Breng op smaak met peper en zout en laat de vulling zoveel mogelijk afkoelen.
Haal het pastadeeg door de pasta machine zodat je lange plakken krijgt. Verdeel een lepeltje pompoenvulling in 2 rijen over het pastadeeg, laat genoeg ruimte tussen de vulling. Besmeer de randen met een klein beetje water en leg een tweede plak deeg bovenop de vulling. Druk met je handen het deeg op elkaar, om de vulling heen zodat je de lucht eruit duwt. Gebruik een ravioli snijder om vierkantjes uit te snijden.
Vul een grote pan met water en zout en breng aan de kook. Herhaal het maken van de ravioli tot al het deeg is gebruikt en dek de ravioli ondertussen af met bijvoorbeeld een schone theedoek om uitdrogen te voorkomen.
Kook de ravioli gaar in enkele minuten, plaats er niet teveel tegelijk in de pan omdat ze aan elkaar kunnen gaan plakken. Serveer met de bruine boter (beurre noisette), geraspte parmezaanse kaas en eventueel pompoenpitten. Smakelijk!
Deze pasta is best vullend, dus als je eventueel nog over zou hebben is het heerlijk om deze op te bakken in beurre noisette.
Geef een reactie