Gnocchi alla romana is een Italiaans gerecht uit Rome. Deze gnocchi soort wordt gemaakt zonder aardappel, maar met griesmeel.
Recept printen Bekijk reacties (0) Opslaan in collectie
Bekijk het orginele recept via:
https://ohmydish.nl/recept/gnocchi-alla-romana
Zodra de melk heet is geworden, roer je de griesmeel erdoor. Roer glad met een garde en roer regelmatig om aanbranden te voorkomen. Je zult merken dat deze na enkele minuten dik begint te worden. Gebruik nu een houten lepel i.p.v. een garde en roer de parmezaanse kaas erdoor. Zet het vuur uit zodra de griesmeel dik is en roer er dan 2 eidooiers doorheen. Roer tot een glad mengsel en zet opzij tot het een beetje afgekoeld is.
Schep de helft op een stuk bakpapier of huishoudfolie en maak nu twee dikke rollen van de hartige griesmeel en laat dit dan volledig afkoelen in de koelkast. Je kunt het mengsel ook op een grote plaat verdelen en dit later met een ronde uitsteker in plakken verdelen.
Verwarm de oven voor op 200 graden Celsius.
Gnocchi alla romana
Bak de gnocchi ongeveer 20 minuten in de oven, als de bovenkant nog niet mooi goudbruin is geworden kun je de grill nog kort aanzetten. Serveer direct, smakelijk!
Heb je dit recept gemaakt of ga je deze maken?
Vermeld @ohmydish, tag #ohmydish op Instagram of sla dit recept op!
Kook een heerlijke winterse kost met behulp van deze winter recepten. Keuze uit winterse recepten voor stoofpotten, kerst, sinterklaas en drankjes om bij op te warmen.