Konijn met sinaasappel uit de slowcooker

(35)

Konijn met sinaasappel uit de slowcooker is een feestelijk vleesgerecht met champignons, erwtjes en meer. Extra lekker met aardappels.

Kooktijd 6 uur 30 minuten Aantal personen 4 personen Categorie Hoofdgerechten
Konijn met sinaasappel uit de slowcooker

Ingrediënten

(✓ Tip: klik om af te vinken)

  • 1 kg konijn
  • handvol wortels
  • 500 gram champignons
  • ongeveer 200 gram (diepvries)erwten
  • flinke klont boter
  • peper en zout naar smaak
  • 4 eetlepels appelstroop
  • 3 laurierblaadjes
  • 1 sinaasappel
Konijn met sinaasappel uit de slowcooker Ingrediënten
↑ Klik op de foto om te vergroten

Kookgerei nodig

(✓ Tip: klik om af te vinken)

  • snijplank & koksmes
  • dunschiller
  • champignonborstel of keukenpapier
  • grote bakpan
  • vleestang
  • slowcooker

Bereiding


Kooktijd 6 uur 30 minuten Aantal personen 4 personen Categorie Hoofdgerechten

Bekijk het originele recept via:
https://ohmydish.nl/recept/konijn-met-sinaasappel-uit-de-slowcooker


Voorbereiding -- 10 minuten

Schil en was de wortels, verwijder de uiteindes en snijd in grove stukken. Maak de champignons schoon met een champignonborstel of keukenpapier en snijd de champignons in kwarten.

Pers het sap uit de sinaasappel en snijd de sinaasappel in stukken. Bestrooi de stukken konijn met peper en zout. 

Konijn in de slowcooker aan het garen
Konijn in de slowcooker aan het garen

Konijn met sinaasappel uit de slowcooker afmaken -- 6 uur + 20 minuten

Verhit een flinke klont boter in een grote bakpan en bak hierin de konijn aan alle kanten bruin. Voeg niet teveel tegelijk aan de pan toe, dus bak ze bruin in delen indien nodig.

Verplaats de stukken konijn dan naar de slowcooker en voeg indien nodig een nieuwe klont boter toe aan de pan. Bak de champignons mooi bruin in de pan, bak ze indien nodig in delen.

Breng ze op smaak met peper en zout en voeg ze dan ook toe aan de slowcooker. Verdeel de stukken sinaasappel, wortel en laurierblad over de stukken konijn.

Schenk er het sinaasappelsap overheen en roer er 4 eetlepels appelstroop doorheen. Stel de slowcooker in op de laagste stand voor ongeveer 6 uur. 

Konijn met sinaasappel uit de slowcooker
Konijn met sinaasappel uit de slowcooker

Je kunt deze konijn ook in een braadpan maken, voeg dan na het aanbakken vocht toe zoals water om aanbakken te voorkomen.

Stoof de konijn dan ongeveer 1 tot 1,5 uur, tot het vlees mals is. Voeg de erwtjes in het laatste uur toe aan de slowcooker.

Verwijder de laurierblaadjes en stukken sinaasappel en breng op smaak met peper en zout. Je kunt de saus eventueel een beetje inkoken of binden voor een dikkere saus.

Serveer het konijn met bijvoorbeeld gekookte aardappelen, aardappelpuree of pasta. Smakelijk!

Wat vind jij van dit recept?

35 stemmen

Lente recepten

Je proeft de lente met deze heerlijke recepten! Maak mooie gerechten met ingrediënten uit het seizoen zoals komkommer, asperges, raapstelen, rabarber, veldsla, peultjes, radijsjes en spinazie. Haal de lente in huis met deze lekkere recepten.