Jambalaya met chorizo en kip

(22)

Jambalaya met chorizo en kip is een heerlijk en makkelijk éénpansgerecht. Een verwarmende avondmaaltijd met verschillende soorten vlees en groenten. Laat een reactie achter

Kooktijd 1 uur 15 minuten Aantal personen 4 personen Categorie Hoofdgerechten Calorieën 342 calorieën p.p.
Jambalaya met chorizo en kip

Ingrediënten

(✓ Tip: klik om af te vinken)

  • 350 gram rijst
  • 2 kipfilets
  • 200 gram (pittige) chorizo
  • 200 gram gerookte spekjes
  • 1 ui
  • 2 knoflooktenen
  • 1 kleine knolselderij (of een 1/2e grote)
  • 1 rode paprika
  • 750 ml kippenbouillon
  • 400 ml passata
  • paar takjes verse tijm
  • 2 laurierblaadjes
  • een snuf cayennepeper (naar smaak)
  • olijfolie
  • peper en zout naar smaak
Jambalaya met chorizo en kip Ingrediënten
↑ Klik op de foto om te vergroten

Kookgerei nodig

(✓ Tip: klik om af te vinken)

  • snijplank & koksmes
  • braadpan met deksel ( ovenbestendig)
  • oven
  • houten lepel

Bereiding


Kooktijd 1 uur 15 minuten Aantal personen 4 personen Categorie Hoofdgerechten Calorieën 342 calorieën p.p.

Bekijk het originele recept via:
https://ohmydish.nl/recept/jambalaya-met-chorizo-en-kip


Voorbereiding – 15 minuten

Pel de ui en knoflooktenen en snijd deze fijn. Schil de knolselderij en snijd deze in kleine blokjes. Verwijder de zaadlijsten van de paprika en snijd deze dan ook in blokjes.

Verwijder eventueel het vel van de chorizo en snijd deze in plakjes. Verwijder eventueel vet en spieren van de kipfilets en snijd deze in blokjes. 

Jambalaya met chorizo en kip
Jambalaya met chorizo en kip

Jambalaya met chorizo en kip afmaken – 1 uur

Verhit een scheut olie in een braadpan en bak de kipfilets enkele minuten, voeg dan de spekjes toe en na enkele minuten ook de chorizo. Bak de knolselderij en paprika nog enkele minuten mee. 

Verwarm de oven voor op 180 graden Celsius. Voeg de ui, knoflook, takjes tijm en laurierblaadjes toe en bak nog enkele minuten tot de knolselderij een beetje zachter is geworden.

Voeg passata, rijst, kippenbouillon en een snuf cayennepeper toe en breng aan de kook. Plaats dan de deksel op de pan en zet de pan nog ongeveer 40 minuten in de oven.

Controleer af en toe, als het vocht teveel verdampt is maar de rijst nog niet gaar kun je een scheut extra water toevoegen.

Breng de jambalaya op smaak met peper, zout en eventueel meer cayennepeper. Verwijder de laurierblaadjes en takjes tijm en garneer eventueel met peterselie, eet smakelijk!


Waardeer dit recept!
22 stemmen

Jambalaya met chorizo en kip: Veel gestelde vragen

Wat is jambalaya?

Het is een hartig gerecht dat bekend geworden is vanuit de Amerikaanse staat Louisiana. Jambalaya is een rijstschotel of eenpansgerecht dat lijkt op risotto.

Wat zit er in een jambalaya?

Er zijn verschillende soorten jambalaya, de meest bekende bevat worst en gambas. Maar ook jambalaya met varkensvlees, kip, konijn, garnalen, krab of langoesten zijn erg lekker. Gegaard met heerlijke kruiden en gemengd met lange korrelrijst.

Waarom heet het jambalaya?

Het woord jambalaya komt volgens de Oxford English Dictionary van het provençaalse woord ‘jambalaia’, dat ‘mengelmoes’ of ‘vermenging’ betekent. Maar ook een pilaf (pilau) van rijst.


Herfst recepten

Heerlijke herfst recepten die je kunt maken als het seizoen is aangebroken dat de bladeren van de bomen vallen en het vaker gaat regenen. Maak een keuze uit verschillende soorten herfst recepten. Proef de herfst met deze lekkere en simpele herfstrecepten! Geniet van bijvoorbeeld een mok golden milk, een kom romige paddenstoelen-truffelsoep of bak lekkere pompoenwafels voor bij een kop warme chocolademelk.