Een reeks blogs waarin ik je meeneem naar een kijkje in ons leven in Zuidwest Frankrijk. Een maandoverzicht met een letterlijk en figuurlijk kijkje in onze keuken: welke gerechten er gemaakt en gegeten zijn, wat we zoal hebben gedaan, waar we zijn geweest en klusprojecten in ons (niet meer zo onbewoonbaar!) huis op het Franse platteland. Maar ook ons dagelijkse leven zoals onze tuin, werk, hond en meer.
Ik begon februari in de keuken met het maken van nieuwe recepten: basis soezendeeg, ratatouille quiche, maaltijdsoep, een twist op de klassieke tteokbokki en meer.

Mijn moeder werd ziek, dus ik besloot spontaan een vliegticket te boeken om haar op te zoeken. Maar de nacht voor mijn vlucht kreeg onze regio te maken met 2 enorme stormen: het begon met storm Nils die zo heftig was dat deze vele records verbrak. Veel schade: overal omgevallen bomen, wegen vol takken, ingestorte daken en dagenlang geen stroom. Vervolgens kwam storm Pedro er nog achteraan, flinke chaos dus.
Bij ons thuis viel het gelukkig mee: een omgevallen boom, kapotte rozenboog en kleine schade aan mijn kweekkas.

Mijn man Marco bracht me naar aéroport Toulouse, een rit van 2 uur door het heuvelland waar gelukkig de meeste wegen weer redelijk vrij waren gemaakt. De chaos was zo extra goed te zien en mijn vlucht had gelukkig maar een beetje vertraging.

Zo was ik ongepland tijdens carnaval in Limburg, dus moest er natuurlijk een nonnevot gegeten worden en zagen we een stukje van een optocht. Ik ben niet op stap gegaan met vrienden, aangezien ik liever bij mijn moeder bleef.


Veel spelletjes, kleine wandelingen naar de markt, een aantal keer gekookt en lekker gegeten: champignonrisotto, pasta carbonara, spareribs, witlof met ham en kaassaus, Indische kip en zuurvlees.

Het was flink koud en er was ook sneeuw - dat had ik al zo'n 7 jaar niet meer meegemaakt. Mooi om te zien, al was ik wel blij dat het maar kort duurde.


We gingen eten bij mijn stiefzusje, ze had een heerlijke risotto met groene asperges, spinazie, citroen, pistache en burrata gemaakt. Ik zag deze week vooral familie, maar ben ook een avond naar vrienden gegaan om samen hun vlucht te boeken. Ze komen namelijk in april voor het eerst bij ons op vakantie!

De laatste avond ging ik naar mijn tante en nichtje, zij brachten mij in de ochtend namelijk naar het vliegveld (Charleroi). We zijn gaan uiteten, waar ik een fantastische pizza met truffel, prosciutto en kaas at.

Bij thuiskomst kwam ik terecht in de lente: heerlijk zonnetje, knopjes aan de bomen en de mimosa en magnolia in bloei.
Ik kreeg er moestuin kriebels van, want ik wil dit jaar weer de meeste groenten uit eigen tuin kunnen halen. Zo begonnen we eindelijk aan het maken van verhoogde bakken en ik heb mijn kweekkas opgeruimd en gerepareerd.


-Bisous, Véronique
Er zijn nog geen reacties achtergelaten jij kunt de eerste zijn!