Gesmolten chocolade lava cake naar klassiek Frans recept van Moelleux au chocolat. Smelt letterlijk in je mond, ongelooflijk leker! Recept voor 4 personen.
Recept printen Bekijk reacties (0) Opslaan in collectie
Bekijk het orginele recept via:
https://ohmydish.nl/recept/gesmolten-chocolade-lava-cake-moelleux-au-chocolat
Meng suiker en eieren samen totdat deze glad en romig zijn. Meng het ei en suikermengsel samen met de gesmolten chocolade totdat deze weer glad is. Zeef er nu de bloem doorheen. Dek het beslag af met huishoudfolie en zet deze tenminste een uur lang in de koelkast.
Moelleux au chocolat
Vet de schaaltjes in met boter en voeg een laagje suiker toe. Vul de kommetjes tot de helft met het chocoladebeslag. Bak de moelleux au chocolat 8 tot 10 minuten lang in de oven.
Serveer de gesmolten chocolade lava cake direct na het bakken, zodat de chocolade er uit loopt.Je kunt deze gemakkelijk uit de schaaltjes krijgen door met een klein mesje langs de rand te gaan. Garneer eventueel met de opgeklopte room en eventueel wat rode besjes.
Kook een heerlijke winterse kost met behulp van deze winter recepten. Keuze uit winterse recepten voor stoofpotten, kerst, sinterklaas en drankjes om bij op te warmen.